Izvor: RTS, 28.Jun.2025, 17:23

Ухапшен због сумње да је претио смрћу председнику Србије

Због сумње да је на Фејсбуку вређао и претио смрћу председнику Србије и пошто је у његовом стану пронађена муниција, ухапсили су Ш. Б. (61) из Бачке Тополе.
Терети се за кривична дела угрожавање сигурности и недозвољена производња, држање, ношење >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << и промет оружја и експлозивних материја, саопштио је МУП.

Како се наводи, сумња се да је Ш. Б. најпре на Фејсбуку коментарисао објаву на профилу једног медија вређајући и претећи смрћу председнику Србије и његовој породици.
По налогу Основног јавног тужилаштва у Суботици, полиција је ухапсила осумњиченог код кога је претресом стана и просторија које користи пронађено осам комада муниције за аутоматско оружје, као и два комада маневарске муниције и он је, уз кривичну пријаву, приведен овом тужилаштву на саслушање.
Због сумње да је извршио кривично дело угрожавање сигурности по налогу Вишег јавног тужилаштва у Београду - Посебног одељења за високотехнолошки криминал, Ш. Б. ће бити одређено задржавање до 48 часова и он ће, уз кривичну пријаву, бити приведен надлежном тужилаштву.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.