Izvor: Luftika.rs, 01.Avg.2025, 10:05

Novosadskom aktivisti zabrana prilaska novinarki Informera, jer istina ne sme u lajv

Dvojica aktivista privedena su u Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu, jer su navodno ugrozili sigurnost zaposlenoj u Informeru ispred Skupštine Novog Sada.
Oni su saslušani u Tužilaštvu.
Građani i nekoliko opozicionih odbornika u gradskom parlamentu čekali epilog ispred zgrade suda u Sutjeskoj 3, prenosi N1.
Jedan od privedenih, aktivista Robert Silebrholc je nakon saslušanja okupljenima rekao da je dobio zabranu prilaska zaposlenoj u Informeru Branki Lazić i da za 30 dana treba da se prijavi u policiju.
Dodao je da je Lazić podnela krivičnu prijavu zbog ugrožavanja bezbednosti, ali tvrdi da “on njoj nije rekao ništa, što bi moglo da se podvede pod to delo”.
Novosadski biciklisti okupljeni u...

Nastavak na Luftika.rs...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Luftika.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Luftika.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.