Mehaj: Dronovi iznad Raške nisu došli sa Kosova

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Nov.2022, 07:55

Mehaj: Dronovi iznad Raške nisu došli sa Kosova

Ministar odbrane privremenih prištinskih institucija Armend Mehaj izjavio je da bespilotne letelice koje su primećene nad područjem Raške nisu došle sa teritorije tzv. Kosova.

On je na Fejsbuku ocenio da takve tvrdnje predstavljaju "samo izgovor za povećanje broja trupa srpske vojske oko granice sa Kosovom" i sredstvo za širenje panike među građanima.

Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je u utorak uveče da su avioni MIG Vojske Srbije podignuti nakon što >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << su bespilotne letelice snimale aktivnosti u Kopnenoj zoni bezbednosti.

Ona je objasnila da je nalog dao predsednik Srbije Aleksandar Vučić kao vrhovni komandant i da je taj nalog sada trajan.

"Ako se ovakve stvari budu ponavljale mi ćemo da srušimo te letelice, što bi uradila svaka zemlja", rekla je Brnabić za RTS, ne navodeći odakle su dronovi doleteli.
Pogledaj vesti o: Raška,   Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

SKANDALOZNO OGLAŠAVANJE ZVANIČNIKA PRIŠTINE: "Bespilotne letelice nisu došle sa Kosova, Srbija to koristi kao izgovor"

Izvor: SrbijaDanas.com, 02.Nov.2022

Ministar odbrane privremenih prištinskih institucija Armend Mehaj izjavio je da bespilotne letelice koje su primećene nad područjem Raške nisu došle sa teritorije tzv. Kosova...On je na Fejsbuku ocenio da takve tvrdnje predstavljaju "samo izgovor za povećanje broja trupa srpske vojske oko granice...

Nastavak na SrbijaDanas.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.