Izvor: B92, 05.Sep.2017, 19:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sve više proizvodimo i kupujemo organsku hranu
Prokuplje -- Na području prokupačke opštine broj poljoprivrednika koji se bave proizvodnjom organske hrane povećava se iz godine u godinu.
Zamenik predsednika Opštine Prokuplje Miroljub Paunović rekao je da su organski proizvodi, iako skupi, sve više traženi ne samo na zapadnom tržištu već i u Srbiji.
"Ovaj vid proizvodnje je budućnost u poljoprivredi jer ne iziskuje primenu nikakavih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << hemijskih sredstva", izjavio je Paunović koji je posetio ogledno domaćinstvo Ljubinka Vasiljevića u prokupačkom selu Gornja Rečica.
Vasiljević je naglasio da ove godine očekuje rod od 6,5 tona kvalitetne organske kruške, dve tone dunja, pet tona jabuka i 2,5 tone šljiva.
"Navodnjavanje po sistemu kap po kap, dobar odabir sadnica i semenskog materijala i svakodnevni rad u voćnjaku dali su dobre rezultate", rekao je Vasiljević, koji se nekoliko godina bavi organskom proizvodnjom hrane.
Pored voća on je proizveo i pet tona organskog krompira, 2,5 tone crnog i belog luka i oko 500 kilograma crvenog luka.
"Sve ovo prodaću poznatim kupcima na severu Srbije", rekao je Vasiljević.
Dodao je da ima u planu proširenje organske proizvodnje jer se pokazala kao jako isplativa














