Izvor: JužneVesti.com, 07.Okt.2015, 14:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Savetovalište za dijabetes radiće svake srede u Prokuplju
Stručne savete o ishrani, preventivi i suzbijanju dijabetesa Prokupčani će moći da dobiju svake srede od 7 do 14 sati od lekara u novootvorenom Savetovalištu u Preventivnom centru Doma zdravlja.
Savetovalište će početi sa radom od naredne srede, a u njemu će savete davati specijalisti opšte medicine dr Zorica Momčilović i dr Marina Komazec sa kojima će raditi i dvoje tehničara Srđan Mladenović i Ivana Perović.
Direktorka Doma zdravlja dr Mirjana Miladinović >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << kaže da će se u rad Savetovališta čiji je cilj preventivno delovanje i sprečavanje širenja dijebetesa uključiti i patronažne sestre i Preventivni centar.
Cilj Savetovališta je da se na vreme otkrije, pravilno leči i smanje komplikacije dijabetesa - kazala je dr Mirjana Miladinović.
Ovo Savetovalište je postojalo do pre 3 godine i radilo je svakog dana, ali kada je uveden Zakon o izabranom lekaru, ono je ukinuto.
Zbog sve učestalijeg oboljevanja građana od dijabetesa, Savetovalište je sada ponovo otvoreno po preporuci Ministarstva zdravlja.
Pogledaj vesti o: Prokuplje





