Izvor: B92, 09.Dec.2010, 13:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radnice hladnjače puštene kući

Prokuplje -- Svih deset radnica hladnjače "Frigonais" iz Kuršumlije koje su bile izložene udisanju pare amonijaka, otpuštene su iz prokupačke bolnice na kućno lečenje.

Danas je iz bolnice puštena i B. M. (57) koja je imala najteže posledice nakon jučerašnjeg incidenta u fabrici.

"Najteže otrovana B. M. žalila se na gušenje i bolove u grudima, pa je odmah hospitalizovana, dok su druge >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koje su imale crvenilo lica, očiju i peckanje u grudima, posle pregleda i saveta lekara sinoć otpuštene na kućno lečenje", kazala je Pantovićeva.

Prokupačka policija saopštila je danas da je zbog sumnje da se izlio tečni azota sprovela istragu u hladnjači "Frigonais".

Hladnjaču su jutros obišli Republički inspektor za zaštitu životne sredine i inspektor za rad i radne odnose, a o događaju su obavešteni i Viši tužilac i istražni sudija višeg Suda u Prokuplju koji su pokrenuli istragu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Istraga o curenju amonijaka u "Frigonaisu" u Kuršumliji

Izvor: Glas javnosti, 10.Dec.2010, 07:12

PROKUPLJE - Svih deset radnica hladnjače "Frigonais" iz Kuršumlije, koje su bile izložene udisanju pare amonijaka, otpuštene su iz prokupačke bolnice na kućno lečenje...Inspekcija: Iscurio amonijak..Republička inspekcija za zaštitu životne sredine vanrednim nadzorom je..utvrdila da je amonijak...

Nastavak na Glas javnosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.