Izvor: B92, 20.Jan.2012, 14:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Inspekcija ispituje nasilje u školi
Prokuplje -- Prosvetna inspekcija posetiće danas školu "Deveti oktobar" u Prokuplju u kojoj je pre dva dana zabeležen slučaj nasilja među učenicima.
"Inspektori će izvršiti nadzor o bezbednosti učenika i proveriti šta je rukovodstvo škole uradilo u tom cilju", rekao je načelnik Republičke prosvete inspekcije Velimir Tmušić.
On je naveo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da će nalaz inspekcije i predlog mera biti poznati u ponedeljak, 23. janaura, i da nasilnike najverovatnije očekuje mera pojačanog vaspitnog rada.
"Trojica učenika Osnovne škole "Deveti oktobar" u Prokuplju maltretirali su i gurali dete drugog razreda i bacili mu jaknu u otvor sa fekalijama poljskog toaleta", rekla je juče Tanjugu direktorka škole Ljiljana Veković.
Incident se, prema njenim rečima, dogodio u sredu posle podne, kada su trojica đaka, dvojica prvaka i jedan iz četvrtog razreda, napala druga, i to u poljskom toaletu, udaljenom 150 metara od škole.
Ona je navela da napadnuto dete zbog stresa nije u školi, a da će nasilnici biti saslušani u prisustvu roditelja, kao i da je o slučaju obavešen MUP, koji je preduzeo mere iz svoje nadležnosti i Školska uprava u Nišu.
Pomoćnik ministra prosvete Zoran Kostić takođe je potvrdio da je inspekcija u školi i da će biti preduzete sve mere u cilju sprečavanja nasilja.










