Izvor: BKTV News, 30.Jun.2014, 11:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mrkić: Procena štete od poplava do 8. jula
Ekspertski timovi, u kojima većinu čine stručnjaci UN, EU i Svetske banke, ubrzano završavaju procenu štete i potreba koje Srbija ima posle katastrofalnih poplava u maju, a posao će biti završen do 8. jula kada je u Parizu zakazana pripremna konferencija, rekao je Ivan Mrkić, savetnik sa spoljne poslove predsednika Srbije.
Mrkić je za >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << “Politiku” rekao da će se na toj konferenciji, nedelju dana pre donatorske konferencije u Briselu, okupiti ambasadori, politički direktori i pomoćnici ministara država koje su spremne da pomognu Srbiji i Bosni.
“Pozivi na donatorsku konferenciju su upućeni na 400 adresa, pozvale su sve zemlje i sve specijalizovane agencije, razne međunarodne organizacije koje mogu u nekom vidu da pomognu. Ono što bude prikupljeno deliće se između BiH i Srbije prema procenjenim potrebama,” rekao je Mrkić.
Reč je o ozbiljnoj akciji u koju su bili uključeni svi, od predsednika Nikolića, koji je pokrenuo akciju prilikom razgovora s francuskim predsednikom Fransoa Olandom, do ministarstava poljoprivrede, evropskih integracija, finansija, rekao je Mrkić.
Mrkić je za “Politiku” rekao i da je jedinstvo državnog rukovodstva oslonac svega što se događa u Srbiji i istakao da između politika predsednika Nikolića i premijera Aleksandra Vučića nema razmimoilaženja.
Prema njegovim rečima, poseta predsednika Aleksandra Lukašenka Srbiji u trenutku dok je Vučić boravio u Nemačkoj, ne znači da Srbija menja politiku.
“Strateška opcija Srbije je da ide prema EU, ali istovremeno Srbija hoće da ima najbolje moguće odnose s Pekingom, Vašingtonom, Moskvom, Brazilom i svim našim tradicionalnim prijateljima. Lukašenko je pozvan nekoliko meseci ranije. Iza toga ne stoji velika politika”, rekao je Mrkić.
Izvor: tanjug.rs/Politika
Pogledaj vesti o: Evropska Unija, Pariz
Procena štete do 8. jula
Izvor: NTV.rs, 30.Jun.2014
Ekspertski timovi, u kojima većinu čine stručnjaci UN, EU i Svetske banke, ubrzano završavaju procenu štete i potreba koje Srbija ima posle katastrofalnih poplava u maju, a posao će biti završen do 8. jula kada je u Parizu zakazana pripremna konferencija, rekao je Ivan Mrkić, savetnik za spoljne...













