Ukrajinci protestuju zbog reklame

Izvor: B92, 25.Apr.2012, 18:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ukrajinci protestuju zbog reklame

Ukrajinski ambasador u Holandiji zatražio je povlačenje reklame, koja holandskim ženama savetuje da ne šalju svoje muškarce na EP u Ukrajini i Poljskoj.

Na spornoj reklami pojavljuje se Holanđanka koja na Guglu ukuca "Ukrajinske žene" i na prvoj strani dobije seriju fotografija mladih Ukrajinki oskudno odevenih i u izazovnim pozama. U nastavku ide slogan "Zadržite ih kod kuće" i scena u kojoj žena traži da kupi točilicu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za pivo, dok muž u pozadini gleda fudbalski meč.

"Zabrinut sam i reklama može poslati pogrešnu sliku u svet, posebno o ukrajinskom narodu, koji želi da bude dobar domaćin. Zatražićemo od kompanije da ukloni reklamu, jer je reč o prikrivenom pozivu da se bojkotuje EP", rekao je ukrajinski ambasador Aleksandar Horin.

Izvršni direktor komapnije "NLE" Harald Svinkles smatra da reklama nema za cilj da stvori loše odnose između dva naroda i da će nastaviti da bude emitovana u narednih osam meseci.

"To je samo zabavna reklama koja neće zaustaviti Holanđane da putuju u Ukrajinu", rekao je Svinkles.
Pogledaj vesti o: Fudbal

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.