Sipajte u rezervoar pivo umesto benzina

Izvor: Vesti-online.com, 05.Avg.2015, 05:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sipajte u rezervoar pivo umesto benzina

U potrazi za novim izvorima energije za naše automobile inžinjeri isprobavaju razne ideje. Sa dalekog ostrva dolazi predlog da naše omiljeno piće posatne i piće naših ljubimaca.

Sa svojim ljubimcem sve treba deliti pa zašto onda ne bismo i koju čašu (flašu) piva podelili sa svojim automobilom? To je upravo ono što vozači sa Novog Zelanda čine. U ovoj zemlji se pivo koristi kao pogonsko gorivo za automobile.

Predstavljen kao novo biogorivo kvasac >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << koji ostaje nakon spavljenja piva koriste se za pokretanje automobila. Za sada postoji svega jedna pumpa koja toči ovu vrstu goriva ali se očekuje da uskoro preko 60 benzinskih stanica postanu i pivske stanice.

Inžinjeri koji stoje iza projekta kažu da mešavina koju su dobili ima snage kao i bezolovni benzin od 98 oktana. Od oko 60 000 litara kvasca koji ostane nakon spravljenja piva dobije se 30 000 litara etanola što znači 300 000 litara piva koje se koristi kao gorivo.
Pogledaj vesti o: Pivo

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.