Izvor: Radio 021, 06.Mar.2015, 01:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rusi više vole pivo od votke
Najnoviji statistički podaci pokazali su da se Rusi sve više okreću ispijanju piva i vina.
Uprkos krahu pivske industrije usled pada vrednosti rublje i svim pokušajima da se prodaja votke poveća, pivo je i dalje najpopularnije alkoholno piće u Rusiji.
U međuvremenu, cena alkohola u zemlji raste dok vlada prekomerno konzumiranje pokušava da smanji zakonskom regulativom i uvođenjem različitih taksi. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << Alkoholizam je u Rusiji najzastupljenija bolest zavisnosti - zbog ovog poroka 25 odsto muškaraca neće doživeti 55. godinu starosti.
Omiljeno alkoholno piće Rusa, međutim, uskoro bi ponovo moglo da se nađe na vrhu liste. Preferencije potrošača u jeku ekonomske krize konstatno se smenjuju - potrošnja piva nakon dugog niza godina opala je u prvoj polovini 2014. godine, pa se tako ovo piće našlo na drugom mestu, odmah iza votke.














