Pivo zdravije od šargarepe

Izvor: Domino Magazin, 12.Jan.2015, 09:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pivo zdravije od šargarepe

Problem je u radioaktivnosti

Kada bi vas neko pitao šta je zdravije, pola litre soka od šargarepe ili pola litre piva sigurno se ne biste dvoumili birajući sokić od šargarepe. I pogrešili bi.

Naravno, pivo ima alkohol ali je zato sok od šargarepe radioaktivan.

Pivo je tek malo radioaktivno a radioaktivnost potiče iz kaliljuma koga ima >> Pročitaj celu vest na sajtu Domino Magazin << u različitim oblicima. Poznato je da mnoge namirnice imaju radijaciju u malim količinima. A to je, kažu stručnjaci prirodno i normalno.

Ako uporedimo sok od šargarepe i pivo, rezultat je ovakav: čaša soka od šargarepe ima deset puta veću koncentraciju radijacije od čaše piva.

Nastavak na Domino Magazin...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Domino Magazin. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Domino Magazin. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.