Odlučeno: Nema spasa za Čiču

Izvor: B92, 24.Mar.2016, 15:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odlučeno: Nema spasa za "Čiču"

Jagodina -- Privredni sud u Kragujevcu doneo je odluku o uvođenju stečaja u Jagodinsku pivaru, jedno od najstarijih preduzeća u Srbiji.

"Rešenje o stečaju je doneseno iz razloga trajne nesposobnosti plaćanja, što znači da je račun stečajnog dužnika u dužoj vremenskoj blokadi", rekao je stručni saradnik predsednika suda Saša Milosavljević.

Otvaranje stečaja za Fabriku slada, piva, kvasca i bezalkoholnih pića A.D Jagodinska >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pivara, osnovane 1852.godine, pokrenula je Agencija za privatizaciju.

Tekući račun Jagodinske pivare je u blokadi od 2. juna prošle godine za oko 900 miliona dinara.

Zbog ranije najavljenje mogucnosti uvođenja stečaja, svih 145 radnika u pivari se prijavilo za dobrovoljni odlazak iz pivare uz socilani program. U Sindikatu pivare, kažu da su radnici dobili pare.
Pogledaj vesti o: Kragujevac,   Jagodina

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.