Britanac silovan na Oktoberfestu

Izvor: Nezavisne Novine, 30.Sep.2014, 14:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Britanac silovan na Oktoberfestu

Neimenovani britanski državljanin silovan je tokom Oktoberfesta, festivala piva u Minhenu, saopštila je lokalna policija.

Iako je Oktoberfest mjesto gdje se svake godine desi mnogo bizarnih situacija, ovakva sigurno nije zabilježena u 180 godina dugoj istoriji festivala, piše B92.

Dok je 24-godišnji posjetilac festivala urinirao u žbunu napala su ga dvojica, oborili na zemlju i silovali, nakon što je prethodno >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << Britanac odbio ponuđene seksualne usluge.

Poslije počinjenog krivičnog djela napadači su pobjegli, a policija i dalje traga za njim, kao i za svjedocima događaja koji su takođe napustili lice mjesta prije nego što je patrola došla, prenose njemački mediji.

Uprkos tome što se svake godine na Oktoberfestu događaju tuče i napastvovanja, policija je navela da se broj krivičnih djela smanjio za 20 posto, u odnosu na prošlu godinu.

Oktoberfest je do subote posjetilo 3.3 miliona ljudi, a zabilježeno je 670 krivičnih djela, uglavnom pokušaja krađa uz nekoliko tuča u pijanstvu.

Pored ovog slučaja silovanja, najdramatičnije je bilo u četvrtak, kada je policija upucala američkog vojnika, posjetioca Oktoberfesta koji je prethodno protivpožarnim aparatom napao osoblje i pacijente bolnice u Minhenu.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.