Beer Fest nam gradi dobar imidž u svetu

Izvor: Mondo, 14.Avg.2018, 14:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Beer Fest nam gradi dobar imidž u svetu

Zbog festivala piva, Beograd je sredinom avgusta jedan od napoželjnijih destinacija u ovom delu Evrope.

Ovogodišnji 16. Belgrade Beer Fest, koji će se održati od 15. do 19. avgusta na Ušću, ponudiće pet dana odličnog muzičkog programa, uživanja u najrazličitijim pivskim zonama i ukusima, kao i brojnim drugim sadržajima.

Belgrade >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Beer Fest je najposećeniji festival ne samo u zemlji, već i u jugoistočnoj Evropi i od 200 najvećih muzičkih festivala u Evropi, samo dva su besplatnim ulazom, a jedan od njih je i ovaj koji se održava u Beogradu.

"Ta specifičnost generiše veliki broj turista, koji sve više i više tragaju za konkretnim događajima određenoj destinaciji", rekao je Goran Vesić, zamenik gradonačelnika Beograda.

Procena je da se od inostranih turista, desetrostuko vraća svaki dinar uložen u ovu manifestaciju, pa Vesić kaže da pored dikretne materijalne koristi za grad i državu, koja se procenjuje na šest miliona evra (celokupna zarada destinacije od inostranih posetilaca, hotelski smeštaj, prevoz, hrana i ostala potrošnja), nemerljiva vrednost Belgrade Beer Festa.

"Ono na šta smo najviše ponosni je doprinos građenju dobrog imidža Beograda i Srbije u svetu", dodaje zamenik gradonačenika.

Očekuje se da će ove godine manifestaciju posetiti rekordni broj turista. Za domaće i strane goste, pripremljeni su i brojni programski noviteti i pivske zone, a posetioce festivala, uz besplatan ulaz, očekuje čak 62 nastupa domaćih, regionalnih i svetskih zvezda, prvi put na tri bine.

SAZNAJTE KO SVE NASTUPA- REKORDNI PROGRAM!

Svi nastupi na Main stage-u svakog dana počinju u 19 sati, radno vreme u sredu, četvrtak i nedelju je do dva sata iza ponoći, dok će program u petak i subotu trajati do 03.30, odnosno 03.45.

Nele se vraća u VELIKOM stilu
Pogledaj vesti o: Beer fest

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.