Izvor: S media, 14.Okt.2011, 18:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Povećanje penzija do 281 dinar
Primanja penzionera će se do novembra povećati 1,2 odsto. Iz državnog budžeta do kraja godine za povećanje penzija biće data 1,5 milijarda dinara.
Od novembra iznosi na penzionim čekovima u Srbiji trebalo bi da budu veći za 1,2 odsto, za šta su potrebna dodatna 492 miliona dinara mesečno, pokazuju podaci Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO).
Sada se za bruto-isplatu >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << penzija mesečno daje 41 milijarda dinara.
Goli penzioneri pozirali za kalendar (VIDEO)
U Grčkoj više od 100.000 "nestalih" penzionera
Demencija kosi penzionere u Srbiji
Prema računici PIO fonda, penzija u kategoriji bivših zaposlenih koja je sada prosečno 23.428 dinara, biće veća za 281 dinar.
Penzionerima iz kategorije samostalnih delatnika koji sada prosečno primaju 22.944 dinara, iznos na čekovima biće veći za 275 dinara.
Poljoprivrednim penzionerima koji sada prosečno primaju 9.237 dinara, iznos penzija biće uvećan za 111 dinara.
Penzije će biti uvećane na oktobarskim čekovima, čija isplata počinje u novembru. To je redovno uskladjivanje penzija sa šestomesečnom inflacijom i polovinom procenta rasta bruto-društvenog proizvoda u prošloj godini.
(Beta)
Pogledaj vesti o: Grčka








