Koliko će biti smanjene plate i penzije?

Izvor: Vesti-online.com, 04.Avg.2014, 21:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Koliko će biti smanjene plate i penzije?

Novoizabrani ministar finansija u Vladi Srbije, Dušan Vujović, rekao je da će Vlada odlučiti koliko će biti smanjene plate i penzije, a to bi trebalo da bude što je moguće manje.

"Moj predlog je smanjenje troškova, uključujući i smanjenje plata i penzija, ali minimalno koliko je to moguće, jer ne želimo da povredimo pogotovo one ljude sa niskim platama i penzijama", rekao je Vujović novinarima u Skupštini >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << pošto je glasanjem izabran za ministra finansija.

On je rekao da će to biti sastavni deo rebalansa državnog budžeta za ovu godinu, koji očekuje da će biti upućen Skupštini početkom septembra. "Na korak-dva smo od pripreme rebalansa i određivanja ključnih parametara za program u naredne tri godine", kazao je Vujović i dodao da očekuje da će poslanici o rebalansu budžeta raspravljati od 15. septembra.

Novi ministar finansija je naveo da je rešen da se smanji budžetski deficit uz rezanje troškova i uporedo uz pripremu mera za rast budžetskih prihoda. "U meri u kojoj ne budemo ostvarili prihode, moraćemo da povećavamo PDV, ali mislim da je mnogo bolje da imamo i političku podršku i podršku naroda za smanjenje deficita. Moj princip je da svi pođednako podnesu smanjenje deficita i duga. Niko neće biti

pošteđen i niko ne bi trebalo da bude previše opterećen", rekao je Vujović.

Pored smanjenja deficita, Vujović je kao svoj plan naveo suzbijanje "sive ekonomije" što uključuje borbu protiv šverca cigarteta i neplaćanja akciza, kratkoročnu i duboku reformu sistema poreske administracije uz povećanje prihoda od poreza, kao i povećanje efikasnosti javnih preduzeća.

"Srbija trenutno ne dobija skoro ništa od javnih preduzeća, a druge zemlje... imaju oko 10 procenata javnih prihoda od javnih preduzeća", kazao je Vujović.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.