Žreb LŠ: Real protiv Napolija, derbi Bajern - Arsenal

Izvor: N1 televizija, 12.Dec.2016, 13:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Žreb LŠ: Real protiv Napolija, derbi Bajern - Arsenal

U sedištu UEFA u Nionu izvučeni su parovi osmine finala Lige šampiona. Žreb nije mogao da spoji timove iz iste zemlje, kao i one koji su igrali u grupnoj fazi takmičenja.

Klubovima je sreću na žrebu donosio legendarni holandski fudbaler Rud Gulit, pa je tako spojio branioca titule ekipu Reala sa Napolijem, dok je vicešampiona elitnog >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << takmičenja Atletiko Madrid poslao na Bajer Leverkuzen.

Zanimljiv će biti i okršaj francuskog i španskog šampiona Pari sen Žermena i Barselone, dok će prošlosezonski osvajač Lige Evrope Sevilja ukrstiti koplja sa prvakom Premijer lige Lesterom.

Derbi osmine finala će igrati Bajern i Arsenal, a napadač Bavaraca Robert Levandovski je odmah posle žreba prokomentarisao da će ekipa morati dobro da se pripremi za veliki meč protiv "Tobdžija".

Finale ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona se igra 3. juna 2017. godine na Milenijum stadionu u Kardifu.

Parovi osmine finala LŠ:

Mančester Siti - Monako

Real - Napoli

Benfika - Dortmund

Bajern - Arsenal

Porto - Juventus

Bajer Leverkuzen - Atletiko

PSŽ - Barselona

Sevilja - Lester

Prvi mečevi osmine finala će se igrati 14, 15, 21. i 22. februara, a revanši 7,8,14. i 15. marta.

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.