Sukob desničara sa gej aktivistima u centru Kijeva

Izvor: Blic, 08.Dec.2012, 22:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sukob desničara sa gej aktivistima u centru Kijeva

U centru Kijeva danas je došlo do žestokih obračuna nacionalista i desničara sa učesnicima povorke koja je, povodom Međunarodnog dana ljudskih prava, organizovana u znak podrške seksualnim manjinama.

Aktivisti više organizacija za zaštitu ljudskih prava okupili su se u centru grada da bi protestovali protiv zakona kojim se zabranjuje "homoseksualna propaganda".

U isto vreme, nedaleko odatle okupili su se pripadnici nacionalističkih i desničarskih grupa i organizacija >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i ubrzo je došlo do obračuna.

Policija je brzo intervenisala i sprečila veće nerede, a uhapšeno je sedam osoba.

Povezane vesti: Protesti u Francuskoj protiv istopolnih brakova Karla Bruni podržava istopolni brak i usvajanje dece Polugole članice Femena omele marš anti-gej aktivista u Parizu Održan Marš za toleranciju u Skoplju, napadnuti aktivisti U Francuskoj protest protiv legalizacije gej brakova

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.