Nije odložena: Parada ponosa danas u 11.30!

Izvor: Prva.rs, 28.Sep.2014, 09:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nije odložena: Parada ponosa danas u 11.30!

Šetnja u okviru Parade ponosa, centralnim gradskim ulicama biće danas održana kako je i planirano, rekao član organizaciong odbora Prajda Goran Miletić.
On je sinoć rekao Tanjugu da taj odbor tokom večeri nije dobio informaciju da je na sednici Biroa za koordinaciju službi bezbednosti zabranjeno održavanje Prajda.
"Po zakonu u ponoć je istekao rok kada smo trebali da budemo obavešteni o zabrani, a pošto se to nije desilo Prajd će biti održan kako je i najavljeno", rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu Prva.rs << je on.
Miletić je objasnio i da u slučaju zabrane organizatori moraju biti pozvani da im se uruči rešenje o zabrani, i dodao da se to nije dogodilo.
Organizatori Prajda su najavili okupljanje u 11.30 ispred zgrade Vlade Srbije u Nemanjinoj, a učesnici će moći da dođu iz tri pravca - iz pravca Slavije, iz pravca Kneza Miloša od Londona i iz pravca Železničke stanice gde će biti i ulaz za novinare.
Povorka treba da se kreće ulicom Kneza Miloša, do Skupštine Srbije gde će skrenuti na Trg Nikole Pašića, a kod Gradske skupštine biće završeno okupljanje.
Predstavnik Dveri Bosko Obradović rekao je Tanjugu da su prošle noći posle protesta protiv Prajda, pozvali ljude da se raziđu i da se okupe danas u 16 časova ispred hrama Svetog Save odakle će organizovati litiiju centralnim gradskim ulicama.

Taj pokret sinoć je organizovao protest u centru Beograda koji su obezebđivale jake policijske snage.
Tokom protesta nije bilo većih incidenata, a zbog prekršaja, odnosno pokušaja održavanja neprijavljenog skupa, priveden je jedan monah.
Prekršajni apelacioni sud od petka popodne do ponedeljka ujutro je u stanju pripravnosti, dok je Prekršajni sud znatno povećao broj dežurnih sudija zbog mogućih manifestacija građana označenih kao visoko rizične.
Stanje pripravnosti je počelo u petak u 15.30 časova, a trajaće do ponedeljka do 07.30 časova, saopštio je prošle noći Prekršajni sud u Beogradu.
Sva lica koje policija bude privela dežurnom sudiji Prekršajnog suda biće procesuirana po hitnom postupku na osnovu člana 308 Zakona o prekršajima.
"Zakon o prekršajima u tom članu je vrlo jasan i svako lice koje je okrivljeno za teži prekršaj iz oblasti javnog reda i mira, ugrožavanja života i zdravlja građana ili ako to zahtevaju interesi opšte bezbednosti, a postoji osnovana sumnja da će okrivljeni ponoviti prekršaj, dežurni sudija će u presudi odrediti da okrivljeni i pre pravnosnažnosti pristupi izvršenju kazne", rekao je portparol Prekršajnog apelacionog suda Aleksandar Ilić.
Okupljanje učesnika počinje u 11.30. Od ranih jutarnjih časova, glavne ulice u centru Beograda, kojima, prema planu treba da prođe povorka, zatvorene su za saobraćaj a primetno je pojačano prisustvo policije. 
Izvor: Tanjug
Pogledaj vesti o: Parada ponosa

Nastavak na Prva.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Prva.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Prva.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.