Izvor: B92, 09.Avg.2010, 13:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Navijači podržavaju gej igrače
Londonski dnevnik "Observer" objavio je članak, u kojem se tvrdi da je većina fudbalskih navijača na Ostrvu spremna da podrži igrače-homoseksualce.
U prilog ovoj tvrdnji list navodi podatak da skoro četvrtina igrača, trenera i sudija lično poznaje bar jednog gej-fudbalera.
Najnovije istraživanje, na koje se poziva "Observer", takođe je pokazalo da osam od deset navijača veruje da bi otvoreno homoseksualni igrači pozitivno uticali na fudbal >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i to na isti način kao što su crni fudbaleri pre tridesetak godina dali značajan doprinos borbi protiv rasizma u tom sportu.
Ovakvi rezultati će povechati očekivanja javnosti da će i fudbal, kao i mnogi drugi profesionalni sportovi do sada, uskoro dobiti svog prvog otvoreno homoseksualnog predstavnika, zaključuje "Observer".
Foto: luigi diamanti / FreeDigitalPhotos.net
Pogledaj vesti o: Parada ponosa, London







