
Izvor: Blic, 27.Apr.2025, 06:57
"Nikada nismo imali ovoliku brojnost alergena, OVO JE EKSPLOZIJA": Doktorka o polenu, BEZBEDNE ZONE u ova 4 mesta u Srbiji
Pored „maca“, odnosno, ploda topole koji iritira nos, u Srbiji je aktuelno čak 14-15 vrsta polena drveća! Mirjana Mitrović, rukovodilac Grupe za polen u Agenciji za zaštitu životne sredine, kaže za „Blic“ da je zbog blage zime došlo do „eksplozije“ jasena, graba i hrasta. Gde je sada za alergične najgore, a gde su takozvane slobodne, bezbedne zone, gde alergični mogu lakše da dišu?
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.