Izvor: Studio B, 04.Mar.2016, 10:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Turnir šahistkinja
Otvoren 48. Međunarodni velemajstorski osmomartovski turnir šahistkinja.
Andreja Mladenović, zamenik gradonačelnika Beograda, otvorio je na Starom DIF-u 48. Međunarodni velemajstorski osmomartovski turnir šahistkinja. Takmičenje, koje se održava pod pokroviteljstvom Grada Beograda, organizovao je Šahovski savez Beograda.
- Ženski šah u Beogradu se sporije razvijao od muškog, međutim šezdesetih >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << godina su postignuti izvanredni rezultati. Osmomartovski turnir u Beogradu datira još od davne 1965. godine. Ova tradicionalna manifestacija dala je izuzetan doprinos popularizaciji i razvoju šaha, kao i napretku talentovanih šahistkinja mnogih generacija i s vremenom je postala najpriznatiji šahovski brend koji Srbija ima. Zahvaljujući dugogodišnjem predanom radu i uspesima naših šahista, Beograd je postao svetska šahovska metropola. Velika je čast pozdraviti i šahistkinje iz inostranstva, koje su doprinele da značaj ovog takmičenja bude još veći - rekao je Mladenović.
On je dodao da je uveren će se s vremenom broj učesnika povećati i da će ovaj turnir nastaviti uspešnu tradiciju.








