Turnir šahistkinja

Izvor: Studio B, 04.Mar.2016, 10:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Turnir šahistkinja

Otvoren 48. Međunarodni velemajstorski osmomartovski turnir šahistkinja.

Andreja Mladenović, zamenik gradonačelnika Beograda, otvorio je na Starom DIF-u 48. Međunarodni velemajstorski osmomartovski turnir šahistkinja. Takmičenje, koje se održava pod pokroviteljstvom Grada Beograda, organizovao je Šahovski savez Beograda.

- Ženski šah u Beogradu se sporije razvijao od muškog, međutim šezdesetih >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << godina su postignuti izvanredni rezultati. Osmomartovski turnir u Beogradu datira još od davne 1965. godine. Ova tradicionalna manifestacija dala je izuzetan doprinos popularizaciji i razvoju šaha, kao i napretku talentovanih šahistkinja mnogih generacija i s vremenom je postala najpriznatiji šahovski brend koji Srbija ima. Zahvaljujući dugogodišnjem predanom radu i uspesima naših šahista, Beograd je postao svetska šahovska metropola. Velika je čast pozdraviti i šahistkinje iz inostranstva, koje su doprinele da značaj ovog takmičenja bude još veći - rekao je Mladenović.

On je dodao da je uveren će se s vremenom broj učesnika povećati i da će ovaj turnir nastaviti uspešnu tradiciju.

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.