Izvor: Kurir, 07.Mar.2011, 16:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"PUTINOVA ŽURKA" ZA OSMI MART
MOSKVA - Jedan poznati moskovski noćni klub izazvao je kontroverzu organizovanjem plesne večeri pod nazivom "Putinova žurka", a da prethodno nije dobio dozvolu ruskog premijera da koristi njegovo ime, javlja ruska televizija Raša tudej.
U klubu ističu da su same gošće insistirale da se veče, organizovano povodom 8. marta, Dana žena, nazove po premijeru.
"Tema žurke bila je idealan muškarac, a Putina su izabrale same gošće lokala kojima se on više >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << svideo od ostalih ponuđenih ličnosti kao što su Če Gevara, Brus Vilis i Dejvid Bekam", objasnio je portparol noćnog kluba "Raj" koji se nalazi u samom centru ruske prestonice.
Reagujući na ovaj izbor, Putinov predstavnik za štampu, Dmitri Peskov, izjavio je da je to neprikladan vid korišćenja premijerovog lika i imena.
"Premijer lično i svi mi koji radimo s njim pokušavamo da sprečimo da se njegovo ime koristi na neprimeren način", kazao je on, ističući da Putin uvek podržava akcije u kojima se njegovo ime koristi u promociji "bilo čega što je korisno", kao što su zdrav način život ili pomoć deci.
On je naveo da je, prema njegovom mišljenju, korišćenje Putinovog imena radi reklamiranja privatnog kluba sasvim "neprikladno".
Pogledaj vesti o: Osmi mart
















