Božović: Želimo da osnažimo žene

Izvor: B92, 07.Mar.2013, 11:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Božović: Želimo da osnažimo žene

Beograd -- Ova vlada je rešila da se uhvati u koštac i da reši problem nasilja nad ženama, koji je problem celog društva, kaže Stanom Božović iz Ministarstva rada.

Državna sekretarka za rodnu ravnopravnost u Ministarstvu rada kaže da ova vlada ima sluha za taj problem i da će biti učinjeno sve kako bi se rešio ovaj problem.

Božovićeva navodi da je dobro što je u srpskom parlamentu 33 posto žena, i ako je obavezujuće. Ona navodi da u ovom sazivu ima pet ministarki, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i skoro pola pomoćnika ministara su žene.

U palati Srbija sutra će biti održana osmomartovska konferencija čija će tema biti žene na rukovodećim funkcijama u državnim strukturama.

"Među državnim sekretarima su devet žena i 40 muškaraca. Žene nisu ravnopravno rastupljene po pitanju politike, i zato pravimo sutra naconalnu konferenciju", navodi Božovićeva.

Ona dodaje da je u politici malo žena na lokalu.

"Želimo da osnažimo žene, da im damo pozicije kada je u pitanju izvršna vlast. Što je manja lestvica vlasti, tu ima žena, gde je sistem odlučivanja veći tu gotovo i da nema žena", navodi ona.
Pogledaj vesti o: Osmi mart

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

8 žena ubijeno u porodičnom nasilju

Izvor: B92, 07.Mar.2013

Beograd -- Od početka 2013. osam žena je u Srbiji stradalo u slučajevima porodičnog nasilja, a 2012. registrovano je 56 žena žrtava nasilja partnera ili članova porodice...Ovo je saopšteno na skupu o podizanju svesti o nasilju nad ženama koji je organizovala ambasada Australije u Beogradu...Državna...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.