Izvor: Radio 021, 10.Jun.2019, 08:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Napadnuti sezonski radnici na Braču, među njima i državljani Srbije

Hrvatska policija privela je dvojicu mladića zbog sumnje da su napali pet osoba, među kojima su bili mladići srpske nacionalnosti, prenosi portal Index.hr.

Kako navodi Index, policija je primila prijavu o narušavanju javnog reda i mira u Ulici hrvatskih velikana u Supetru na Braču, u kom je učestvovalo više osoba.

Policija je utvrdila da je više osoba napalo grupu od pet mlađih ljudi koji su tom prilikom zadobili lakše povrede, navodi policija.

Policija >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << je ubrzo u tom mestu uhapsila 22-godišnjaka zbog sumnje da je bio jedan od napadača. Kod njega je utvrđena alkoholisanost, te je odveden na trežnjenje.

Oko 10 časova, u Splitu je uhapšen 19-godišnjak koji je, kako se sumnja, takođe učestvovao u napadu.

Policija je saopštila da se sumnja da su mladići napadnuti jer su srpske nacionalnosti.

"Po dovršenom kriminalističkom istraživanju, protiv 22-godišnjaka je podneta kaznena prijava zbog sumnje da je počinio kazneno delo teške telesne povrede u pokušaju na štetu 26-godišnjaka, a tokom večeri će biti predat pritvorskom nadzorniku", navodi policija.

Protiv njih su podneti i Optužni predlozi nadležnom prekršajnom sudu zbog prekršaja iz narušavanja javnog reda i mira i po članu 25. Zakona o suzbijanju diskriminacije, "s obzirom na to da je kriminalističkim istraživanjem utvrđena sumnja da su oštećeni napadnuti jer su se među njima nalazili pripadnici srpske nacionalnosti", objavila je policija.

U splitskoj policiji se saznaje i da su svih petoro napadnutih državljani Hrvatske. Dvoje od njih su srpske nacionalnosti, a ostali su Hrvati. U incident se, saznaje Hina, umešao lokalni taksista pomažući napadnutima, nakon čega je napad prestao.

Kako saznaje Dalmatinski portal, napadnuti su sezonski radnici. Napadnuta su trojica radnika iz Slavonije, devojka iz Varaždina i Bračanin.

"Vraćali smo se kućama nakon posla, prošli smo kraj prostorija Torcide Brač. Verovatno su čuli ova dva momka, oni su Srbi iz Vukovara. Njih 15, 20 zatrčalo se prema nama. Vikali su: 'Di je Srbin?' Napali su ih i bacili na pod, počeli su ih šutirati. Devojka je legla na svog prijatelja, nastavili su tući i njega i nju. Ja sam stajao sa strane. Pitao sam: 'Je li ovo potrebno?' Dobio sam udarac šakom u nos. Da nije naleteo taksista, ubili bi nas. Počeo je da trubi, a oni su se razbežali", ispričao je za Dalmatinski portal mladić koji je i sam bio žrtva napada.

Autor: Index.hr, Hina

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.