Izvor: Radio 021, 17.Apr.2021, 21:18

Dva remontovana "miga-29" stigla iz Belorusije u Srbiju

Dva remontovana aviona "mig 29" stigla su iz Belorusije u Srbiju, potvrdio je za RTS ministar odbrane Nebojša Stefanović.

Belorusija je donirala Srbiji četiri "miga 29" koji su remontovani u beloruskom 558. Vazduhoplovnom zavodu u gradu Baranoviči.

Prethodno je i Rusija donirala Srbiji šest ovih lovačkih aviona.

Ministar odbrane ranije je rekao da će u junu biti završena i modernizacija "migova 29", koja se obavlja u Srbiji i da će ih nakon toga Vojska >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << Srbije imati ukupno 14.

Pored tehnološkog unapređenja "migova" koji se remontuju u Srbiji, najavljena je i nabavka savremenog naoružanja.

Autor: RTS, Tanjug

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.