Saradnja fakulteta i privrede

Izvor: RTS, 21.Mar.2012, 11:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Saradnja fakulteta i privrede

Ekonomski fakultet u Subotici potpisao je Ugovor o poslovnoj saradnji sa firmama "Žitopromet" i "Senta-promet" iz Sente. Time je stvorena mogućnost da se studenti obučavaju u njihovim pogonima, ali i da dobiju šansu da se zaposle po završetku studija.

Da bi se zadovoljila sve veća potreba za hranom stručnjaci savetuju da se u poljoprivredi što više koristi nauka i nove tehnologije. To je, pored ostalog, jedan od razloga što su "Žitopromet" i "Senta-promet" iz Sente potpisali >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Ugovor o poslovnoj saradnji sa Ekonomskim fakultetom u Subotici.

Mlinska industrija "Žitopromet" je prošle godine preradila 53.000 tona pšenice i proizvela 5.500 tona testenina, kao i 2.200 tona hleba i peciva. Ostvareni prihod je dve milijarde dinara i izvoz od 5,5 miliona evra. Ugovor sa subotičkim fakultetom je podstrek za unapređenje proizvodne i kadrovske politike.

Prvi čovek "Žitoprometa" Predrag Đurović kaže da će ugovor doneti dobro studentima iz Sente i okoline koji mogu da se edukuju u njihovim pogonima, a nakon školovanja imaju priliku da se tu i zaposle.

Sporazume o poslovnoj saradnji Ekonomski fakultet u Subotici već ima sa "Merkatorom", "Simpom", "Agroživom", "Mlekoproduktom", "Srbijagasom", "Baninijem" i mnogim privrednim komorama.

Dekan fakulteta prof. dr Nenad Bunjak ističe da je smisao saradnje u tome da studenti sa ovih prostora koji studiraju na Ekonomskom fakultetu u Subotici i Novom Sadu dobijaju mogućnost obavljanja stručne prakse u firmama, gde bi im eksperti praktično prikazali ono što se uči teorijski. Osim toga, od njih mogu dobiti i sugestije za nove nastavne planove i programe.

Potpisivanjem sporazuma stvara se mogućnost izrade zajedničkih studijskih programa, povezivanja na nivou Vojvodine i prekogranična saradnja. Takođe, fakultet planira da svakom potpisniku ugovora omogući jedan dan prezentacije na fakultetu, jer ova ustanova školuje preko šest hiljada studenata.
Pogledaj vesti o: Nova godina,   Subotica

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.