Sančez bez milosti, Arsenal lako do četvrtog kola FA Kupa (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 04.Jan.2015, 21:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tobdžije su bez previše muke slomili otpor Hala (2:0) i ostali u takmičenju za trofej koji su osvojili prošle sezone

Arsenal je upisao prvu pobedu u novoj godini, a na Emirejtsu je pao Hal Siti (2:0) u utakmici trećeg kola engleskog FA kupa. Nije ekipa Arsena Vengera oduševila prikazanom partijom, ali se plasirala dalje i donekle se iskupila za poraz od Sautemptona pre tri dana u Premijer ligi.
Nije dugo publika u Londonu morala da čeka na prvi pogodak. Igrao se 20. minut, kada je Per Mertesaker glavom poslao loptu u mrežu gostiju.

Pobedu londonskih Tobdžija potvrdio je sjajni Aleksis Sančez u 82. minutu, kada je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora postigao 16. gol u svim takmičenjima ove sezone.

Iznad njega su trenutno samo Serhio Aguero iz Mančester Sitija sa 19 i Hari Kejn iz Totenhema sa 17 pogodaka.