Težak pad Nokije, za dan ostali bez petine

Izvor: B92, 27.Okt.2017, 09:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Težak pad Nokije, za dan ostali bez petine

Cene akcija Nokije teško su pale, podstaknute mešovitim izveštajem o zaradi u trećem kvartalu.

Na startu trgovanja u četvrtak, finska kompanija za telekomunikacione infrastrukture potonula je čak 19,5 odsto, da bi se na kraju dana pad zaustavio na minus 17,5 procenata.

Konsolidovana neto dobit Nokije u trećem kvartalu iznosila je 0,11 dolara po akciji što je ipak više od 0,05 dolara po deonici koliko je iznosila dobit u istom periodu prošle godine, a >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << takođe i značajno bolje od procena investitora od 0,07 dolara po deonici.

No ipak, prodaja je pala za 7 odsto u odnosu na prošlu godinu, zaustavivši se na 6,46 milijardi dolara, značajno manje od prognoziranih 6,6 milijardi dolara.

Komentarišući očekivanja, menadžerski tim Nokije je u izveštaju razmatrao teško globalno okruženje za tržište telekomunikacija, što je rezultiralo smanjenom finansijskom prognozom.

Od ostalih pitanja, Nokija sada očekuje da će troškovi povezani s kupovinom Alcatel-Lucent-a u 2017. godini biti oko 2,2 milijarde dolara, što predstavlja porast od 12 odsto u odnosu na prethodne planove.

Dodavanjem soli na ranu, menadžment Nokije takođe očekuje da će se tako negativni tržišni uslovi nastaviti tokom prve polovine 2018. godine.

Što se tiče globalnog tržišta komunikacija, nadolazeći talas nadogradnje mreže 5G bi trebalo da omogući Nokiji i kompletnom sektoru mnogo bolje dane krajem 2018 i nadalje. No, tržište ipak ignoriše ove dugoročne poslovne perspektive danas, odlučujući da se fokusira na kratkoročne negativne prognoze Nokijinog izveštaja.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Dobit Deutsche Bank duplirana u trećem kvartalu

Izvor: Kamatica.com, 27.Okt.2017

Najveća nemačka banka, Deutsche Bank, objavila je rezultate poslovanja u trećem kvartalu. Profitabilnost u ovom tromesečju značajno je uvećana zahvaljujući smanjenju troškova, a neto dobit iznosila je 649 miliona EUR, u poređenju sa 256 miliona EUR ostvarenih u istom periodu prethodne godine..

Nastavak na Kamatica.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.