Skupa borba Nokije za Alkatel-Lusent

Izvor: B92, 17.Avg.2015, 09:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Skupa borba Nokije za Alkatel-Lusent

Nokija je podnela Komisiji za hartije od vrednosti (SEC) prednacrt dokumenta za registrovanje svoje javne ponude za razmenu akcija radi kupovine Alkatel-Lusenta

Ta ponuda je već dobila pre svega odobrenje američkih i evropskih vlasti.

Transakciju treba da odobre akcionari Nokije, a ona mora i da dobije regulatorna odobrenja i prođe druge procedure, preneo je Rojters.

Nokija bi trebalo da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << plati Alkatelu 150 miliona evra u slučaju da njeni akcionari odbace transakciju, a 400 miliona evra u slučaju da je odbiju regulatorna tela, precizirao je SEC.

Kupovina francusko-američkog proizvođača telekomunikacione opreme od strane finske kompanije, najavljena sredinom aprila, ima za cilj jačanje njihove pozicije naspram firme na prvom mestu u tom sektoru, švedskog Eriksona, kao i kineskog "šampiona" u niskim cenama, Huaveja.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.