Izvor: B92, 18.Okt.2013, 16:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ovako Nokia zamišlja pametni sat budućnosti
Baš kao ostali velikani mobilnog tržišta i Nokia je istraživala područje pametnih ručnih satova – doduše, na nešto drugačiji način od konkurencije.
Nedavno patentirani modularni smartwatch “Facet” je nešto što će teško ugledati svetlo dana u ovom obliku, ali to ga ne čini manje zanimljivim u mogućim “ispoliranim” primenama.
Zahvaljujući tome što se “narukvica” sastoji od više odvojivih segmenata, svaki od njih je moguće posvetiti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << određenoj funkciji – ili ih upariti za razmenu i spajanje sadržaja.
Primena bi moglo biti pregršt, ali je naravno lako postaviti pitanje koliko je to izvedivo van konceptnog oblika – a da pri tom bude prihvatljivo za potrošače.
Sve ovo naravno ne znači kako Nokia razvija vlastiti pametni sat, već je reč o više-manje standardnom istraživačkom procesu koji bi možda mogao ugledati svetlo dana – baš poput ostalih koncepata.
Nokia se ovim konceptom prdružila brojnim drugim proizvođačima, kao što su Sony i Samsung koji su već predstavili smoje pametne satove.
Pogledaj vesti o: Nokia
Ovako Nokia zamišlja pametni sat budućnosti
Izvor: B92, 18.Okt.2013
Baš kao ostali velikani mobilnog tržišta i Nokia je istraživala područje pametnih ručnih satova – doduše, na nešto drugačiji način od konkurencije...Nedavno patentirani modularni smartwatch “Facet” je nešto što će teško ugledati svetlo dana u ovom obliku, ali to ga ne čini manje...





