Izvor: Radio Slobodna Evropa, 31.Avg.2015, 07:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Finska: Protesti protiv prijema migranata

Oko 200 Finaca protestovalo je danas protiv otvaranja Centra za prijem izbjeglica u gradu Salu, nekadašnjem sjedištu giganta mobilne telefonije "Nokia".

Prema njihovim mišljenju, Prijemni centar koji je planiran u poluispražnjenoj bolnici, predstavljaće bezbjednosni rizik, posebno za djecu i žene.

Sve je uzeto od nezaposlenih, siromašnih i bolesnih. Sve je ispražnjeno. Ukoliko centar bude otvoren, doći će do rasta poreza", rekao je jedan od demonstranata, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Slobodna Evropa << je rekao da se zove Kari.

Prema pretpostavkama finske Vlade, broj azilanata, uglavnom iz Iraka i Somalije, do kraja godine mogao bi porasti do 15.000, što je rast u odnosu na prošlogodišnjih 3.600.

Demonstracije u Salu samo su jedne od nekoliko protiv planova za smještaj izbjeglica u novim centrima širom Finske.
Pogledaj vesti o: Nokia

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.