
Izvor: JuznaSrbija.info, 29.Mar.2025, 17:15
Produžen pritvor Nenadu Stankoviću za još 30 dana
Ovo je značajna vest za Niš i širu javnost, jer se radi o velikom korupcionaškom slučaju koji uključuje visokopozicionirane bivše gradske zvaničnike. Produženje pritvora Nenadu Stankoviću za još 30 dana ukazuje na ozbiljnost optužbi i na to da pravosudni organi smatraju da postoji realna opasnost od ometanja postupka.
Ovo hapšenje dolazi u kontekstu šire istrage protiv bivše administracije Niša, uključujući hapšenje bivše gradonačelnice Dragane Sotirovski >> Pročitaj celu vest na sajtu JuznaSrbija.info << i ispitivanje drugih članova Štaba za vanredne situacije. Posebno je važno to što se u ovom slučaju pominje zloupotreba Zakona o smanjenju rizika od katastrofa, što implicira da su vanredne situacije možda bile korišćene kao izgovor za izbegavanje javnih nabavki i sklapanje poslova pod netransparentnim uslovima.
Iz ugla javnih finansija, šteta od preko 843 miliona dinara je alarmantna. To ukazuje na sistemske probleme u upravljanju budžetom grada i može imati ozbiljne posledice po dalje finansiranje infrastrukturnih projekata u Nišu.
Nastavak na JuznaSrbija.info...