
Izvor: SrbijaDanas.com, 19.Jan.2020, 10:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
GOTOVO: GUGL ukida podršku za Hrom aplikacije
Samo je bilo pitanje vremena...
O kraju Chrome aplikacija se govori još od 2016. godine, kada je Google najavio da planira da ukine podršku. Skoro četiri godine kasnije kompanija je planove konačno privela kraju tako da će ove aplikacije uskoro ostati bez podrške za Windows, Mac Linux i Chrome OS.
Tako od marta Chrome Web Store više neće primati nove aplikacije, ali će developeri moći da nastave sa >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << ažuriranjem postojećih sve do juna 2022. godine. Kada su u pitanju Windows, Mac i Linux, Gugl će sa podrškom prestati u junu 2020, a u okviru Chrome OS-a u junu 2021. godine. Oni koji imaju Chrome Enterprise i Chrome Education Upgrade će moći da aplikacije koriste nešto duže, ali će do kraja godine i oni ostati bez te privilegije.
Gugl je razvio hub koji bi developerima trebalo da pomogne da sa Chrome aplikacija pređu na web aplikacije, ili optimizaciju Android aplikacija za Chrome OS, a moći će da rade i sa Chrome ekstenzijama, budući da će i dalje dobijati podršku.
Nastavak na SrbijaDanas.com...