Izvor: JUGpress.com, 03.Dec.2022, 09:47

“Zdravlje” vodilo sa 15 razlike pa izgubilo

LESKOVAC

Košarkaši „Zdravlja“ u 11. kolu Prve košarkaške lige u SRC „Dubočica“ dočekali su ekipu „Mladosti“ iz Zemuna i doživeli novi poraz – 85:92 (28:17, 21:22, 23:27, 13:26). Domaći tim je odlično započeo utakmicu, na kraju prve četvrtine imali su prednost od 11 poena (28:17) i u prvom poluvremenu su vodili i sa 15 poena prednosti (12. minut 34:19, 16. minut 41:26), ali tu razliku nisu i sačuvali, >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << pa se na odmor otišlo sa 49:39. U drugom poluvremenu „zdravlje“ nastavlja sa dobrom igrom, minut pre kraja treće četvrtine vodi sa 72:59, kada je usledila serija Zemunaca i u poslednji period se ušlo sa 72:66. Gosti su iskoristili smušenost i bezidejnost domaćeg tima u napadu, poravnali rezultat u 36. minutu (77:77), a onda i stvorili prednost koju „Zdravlje“ nije moglo da dostigne, te tako odneli bodove iz Leskovca – 85:92.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: Gorbačov 2, Stojković 10, Gavrilović, Morgan 15 (6 skokova, 4 osvojene lopte), Radivojević 3, Stajić, Lampkin 12 (10 skokova, 4 asistencije), Škundrić 10, Jovanović 14 (10 skokova), Jović 12, Stojanović 6, Blekvel.

U 12. kolu „Zdravlje“ gostuje u Vršcu, gde će ga dočekati istoimeni tim.