Izvor: JUGpress.com, 03.Okt.2022, 07:29

,,Zdravlje,, porazeno od ,,Metalca,, na pocetku sezone

LESKOVAC

„METALAC“ (VALJEVO) – „ZDRAVLJE“ 79:70 (20:16, 28:20, 12:18, 19:16)

Leskovački košarkaški prvoligaš „Zdravlje“ otpočelo je sezonu 2022/2023 porazom u Valjevu, gde je ekipa „Metalca“ slavila rezultatom 79:70 (20:16, 28:20, 12:18, 19:16). Prvu četvrtinu odlikovala je izjednačena borba, a domaća ekipa je na kraju imala neznantnu prednost (20:16). U nastavku Valjevčani su zaigrali >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << još bolje i efikasnije, tako da se na odmor otišlo sa 48:36. Leskovački tim se nije predavao, uspeo je da treći period reši u svoju korist, te se u poslednji period ušlo sa šest koševa prednosti za „Metalac“ (60:54). U poslednjoj četvrtini „Zdravlje“ je bilo stalno na korak od izjednačenja, ali su domaći uspeli da stvore osetniju prednost u poslednjih tri minunta i dođu do prvih bodova u sezoni.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: Gavrilović, Morgan 10 (4 skoka), Petković 11 (5 asistencija), Lampkin 16 (6 skokova), Škundrić 10 (5 skokova), Stojković 3, Radivojević 3, Stajić, Jovanović 13 (6 skokova), Jović (5 skokova), Stojanović.

U 2. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije „Zdravlje“ ponovo gostuje, ovog puta ide u Suboticu, gde će domaćin biti ekipa „Spartaka“.