Vlasotince: Utajio 7,7 miliona dinara poreza

Izvor: Blic, 29.Apr.2011, 00:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vlasotince: Utajio 7,7 miliona dinara poreza

VLASOTINCE - Leskovačka policija podnela je Osnovnom javnom tužilaštvu u tom gradu krivičnu prijavu protiv M.N. (61) iz Vlasotinca zbog osnova sumnje da je izvršio krivična dela poreska utaja i falsifikovanje službene isprave, čime je oštetio budžet Srbije za više od 7,7 miliona dinara.

Sumnja se da je M. N, vlasnik i odgovorno lice preduzeća SGP "Srbija" iz Vlasotinca, da bi izbegao plaćanje poreza na dodatu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << vrednost, od januara do oktobra 2009. godine pribavio lažne račune od dobavljača iz Novog Sada, koje je proknjižio u poslovnim knjigama preduzeća.

Na taj način je izbegao plaćanje poreza na dodatu vrednost od više od 7,7 miliona dinara. On je Poreskoj upravi u Leskovcu podneo prijave za obračun poreza na dodatu vrednost sa lažnom sadržinom i overio ih pečatom preduzeća.

Povezane vesti: Uhapšeno sedmoro zbog utaje poreza Utajili više od 28 i po miliona dinara poreza Šabac: Utajio 27 miliona dinara poreza Prijava protiv bivšeg direktora „Prvog maja“

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.