Izvor: JUGpress.com, 02.Maj.2021, 13:31

Sloga na domak šampionske titule

LESKOVAC-VLASOTINCE

Fudbaleri leskovačke Sloge posle pobede u predvečerje Uskrsa u Orašju u meču sa tradicionalno nezgodnom domaćom ekipom Budućnosti još više su bliži konačnom osvajanju prvog mesta u zoni ,,Jug”. Do kraja prvenstvene trke koja će biti okončana 6.juna treba da se odigraju još pet kola,a fudbaleri Sloge imaju sedam bodova viška u odnosu na drugoplasiranu ekipu Alakinca iz istoimenog mesta.
U prošlom 25.kolu situacija na vrhu tabele još više se razbistrila činjenicom da je Alakince na svom terenu u meču sa ekipom Nebeski anđeli igralo samo nerešeno 2:2, i tako svoj bodovni konto na tabeli uvećali za samo jedan bod, dok je zonaš iz Leskovca podno Hisara došao do čitavog plena na stadionu ,,Dubrava” . Zbog takvog raspleta je i razumljiva bila radost fudbalera i rukovodstva kluba Sloge u Orašju po okončanju utakmica odigranih u prošlom kolu.

Sam susret fudbalera Budućnosti i Sloge protekao je u okvirima sportske korektnosti, kao što i dolikuje dugogodišnjim sportskim rivalima i prijateljima. Domaća ekipa silno je želela da u pobedničkom pohodu zaustavi ekipu lidera na tabeli, a fudbaleri Sloge imali su puno motiva da pobedom i sa nova tri osvojena boda uđu u mirnu završnicu prvenstvene trke.

Već na početku meča u 6.minutu zanjihala se mreža golmana gostiju Janićijevića evro-golom lucidnog Marka Stankovića. Shvativši da je vrag odneo šalu, fudbaleri Sloge su krenuli su ofanzivnijom i čvršćom igrom primoravši domaćine da se brane. Bilo je nekoliko prilika za napadače gostiju ali izvanredni golman domaćina, Aleksandar Stojiljković, sjajnim odbranama sačuvao je svoju mrežu, a da je u samoj završnici prvog dela ekipa Budućnosti bila u šansi da duplira svoje vođstvo.

Po svemu sudeći, nesmotrenost domaćeg krilnog igrača mladog Jovana Jovića u 35.minutu po mnogo čemu je preokrenula stanje na terenu. Zbog dva pokazana žuta kartona, koji je zamenjen potom crvenim kartonom, morao je domaći igrač pre vreme da ide van igre. Sudija utakmice Mitar Klikovac iz Niša sa svojim pomoćnicima ovaj susret vodio je više nego dobro i u duhu Pravila fudbalske igre dozvoljavajući pri tom da se sama igra razvije u punoj meri, ali u granicama sportskog fer pleja.

Na samom početku drugog dela igre, u 47,minutu veteran domaće ekipe Bojan Mitrović nesmotrenom intervencijom zatresao je sopstvenu mrežu za izjednačenje na 1:1. Posle desetak minuta igre Zdravković u 57.minutu postiže drugi pogodak za vođstvo leskovačkog zonaša od 1:2, da bi Jović u 90.minutu pogodio mrežu domaćina za konačnih 1:3 za Slogu.

Kada su ljudi iz rukovodstva Sloge saznali da je meč u Alakincu između domaće istoimene ekipe i Nebeskih anđela završen nerešenim ishodom 2:2 nastalo je slavlje igrača, rukovodstva i ne malog broja navijača, jer teško je verovati da se može desiti čudo i da Sloga prokocka višak od sedam bodova.

Veteran

GLUŠAC UVEK UZ SLOGU

Ne bi mogao Milovan Glušac da sebi dozvoli a da ne bude uz Slogu i njene fudbalere. Kao fudbaler bio je velemajstor u igri i džentlmen u ponašanju, a kao funkcioner do današnjih dana dao je celog sebe klubu.

Fudbalska Sloga je usitinu sloga dobrih fudbalskih ljudi i samo takvim odnosom, mislim, da ćemo zasluženo biti prvi. Povratak na srpskoligašku fudbalsku pozornicu ,,Istoka” je delo fudbalera i stručnog štaba, i naša su nadanja da ćemo i u višem rangu ozbiljni partner svim klubovima iz ovog za nas viskog ranga takmičenja – rekao nam je Milovan Glušac, mala istorija kluba,na samom terenu u Orašju po završetku meča.

Ali, kraj je tek kada se sve završi…

BUDUĆNOST – SLOGA 1:3 (1:0)

Igralište ,,Dubrava” u Orašju

Igrano bez prisustva gledalaca

Sudija: Mitar Klikovac (Niš) 8.

Strelci: M. Stanković u 6.min. za Budućnost, a B. Mitrović u 47.(autogol), Zdravković u 56.i Jović u 90.minutu za Slogu.

BUDUĆNOST: A. Stojiljković, Đokić (Milošević), B. Stanković, Mitrović, I.Cvetković (P.Cvetković), Milenković, Jović, Tošić (Jovanović), M.Stanković, N. Stojiljković, Nikolić.

SLOGA: Janićijević, Jović, Petrović, Ilić, Zdravković, Stojković, Radivojević, L.Mitić, Kostić, Đorđević (K.Mitić), Petrović(Ristić).