Izvor: juGmedia, 04.Apr.2013, 00:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Grad raskida ugovor sa preduzećem “Energosistem Čogurić”
LESKOVAC – Gradski većnici usvojili su predlog o raskidu ugovora za izgradnju stambene zgrade u Vlajkovoj ulici, čiji potpisnik je i nedavno pritvoreni bivši gradonačelnik Slobodan Kocić.
Reč je o ugovoru između grada kao investitora i leskovačkog preduzeća “Energosistem Čogurić”, koje se 14. juna 2011. godine obavezalo da sagradi stambenu zgradu u vrednosti od 177 miliona dinara.
Rok za izvođenje radova bio je 180 kalendarskih dana, ali na toj >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << lokaciji je podignut samo temelj, a “Energosistem Čogurić” nije dostavio bankarsku garanciju i polisu osiguranja za obejkat u izgradnji.
Ovom preduzeću je za izvođenje tih, i nerealizovanih radova na autobuskoj stanici, iz gradske kase uplaćeno preko 50 miliona dinara na ime avansa.
Nedostatak bankarske garancije za povraćaj avansa je jedan od razloga što je protiv Slobodana Kocića i pet njegovih saradnika podignuta krivična prijava.
Krivična prijava podignuta je i protiv vlasnika preduzeća Aleksandra Čogurića.
(Kraj)mil
Pogledaj vesti o: Leskovac
SPO: Bivši gradonačelnik Kocić kriv što se borio za svoj grad
Izvor: juGmedia, 04.Apr.2013
LESKOVAC – Vanskupštinski SPO u Leskovcu stao je danas u odbranu pritvorenog bivšeg gradonačellnika Slobodana Kocića, ocenujući da je reč o smišljenom progonu sposobnih političkih neistomišljenika...U oštrom saopštenju izdatom povodom hapšenja Kocića zbog sumnje da je izvršio krivično...











