
Izvor: Radio 021, 10.Apr.2020, 22:52
Devetoro novoobolelih u leskovačkim zdravstvenim ustanovama
Svih devet novoobolelih od koronavirusa u Leskovcu su zaposleni u leskovačkim zdravstvenim ustanovama - osmoro su lekari, medicinski radnici i vozači Doma zdravlja, a jedna osoba je uposlenik bolnice, rečeno je na konferenciji u Leskovcu.
Prema izveštaju Zavoda za javno zdravlje, na teritoriji Jablaničkog okruga potvrđeno je 76 slučajeva obolelih od zarazne bolesti kovid 19, od toga u Leskovcu 71, Medveđi i Vlasotincu po dve, a u Bojniku jednog obolelog, rekao je gradonačelnik >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << Leskovca Goran Cvetanović.
Čekaju se rezultati još 72 testa. U Jablaničkom okrugu danas je počelo prošireno testiranje i sada ga, osim Zavoda za javno zdravlje, obavljaju Opšta bolnica Leskovac i svi domovi zdravlja na teritoriji Jablaničkog okruga.
Nastavlja se istraživanje svih kontakata obolelih, a raste broj osoba stavljenih pod zdravstveni nadzor, a u Jablaničkom okrugu sada ih je ukupno 1.106, od čega samo u Leskocu 1.006. U kućnoj izolaciji je 837 u Leskovac, a akupno 1.017 na teritoriju okruga.
Zbog kontakta sa obolelima u kompaniji "Jura" pod zdravstvenim nadzorom je 350 osoba, a zbog jednog obolelog u "Aptivu" pod nadzorom je 81 osoba. Preduzeće "Aptiv" ne radi, a u pogonu "Jure" radi oko 50 po smeni radnika.
Autor: FoNet
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.
Pogledaj vesti o: Leskovac