Izvor: juGmedia, 16.Jun.2015, 16:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DS: Leskovac ide putem s koga nema povratka
LESKOVCA – Gradonačelnik Goran Cvetanović uporno zamajava Leskovčane, odbijajući da preuzme odgovornost za katastrofalno stanje koje Spasovdanska koalicija ostavlja za sobom, izjavio je danas Saša Stojanović, potpredsednik Gradskog odbora opozicione DS.
Stojanović je na konferenciji za novinare, naslovljenoj sa „Početak kraja Leskovca“, kazao da je poslednja sednica skupštine grada dokazala da Leskovac >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << ide putem sa koga više nema povratka među ozbiljne gradove i ponovo postavio nekoliko pitanja gradonačelniku Cvetanoviću.
Osam odbornika DS
Stojanović je kazao da je DS zadržala 8 od 22 odbornika u Skupštini grada i naglasio da će se idući put pažljivije birati kandidati za odbornike
Pitao je da li je wc na groblju jedina ozbiljna investicija SNS-a i da li su „dizanje poreza i taksi jedini način punjenja budžeta i gde je nova obećana fabrika u Leskovcu sa 4.000 radnih mesta.
„Za razliku od vremena kada je DS bio na vlasti i kada je zaposleno više od 3.000 Leskovčana, za vreme ove vlasti posao je izgubilo 1.000 naših sugrađana“, naveo je.
Reagovao je i povodom situcije u JKP „Komunalcu“ gde su isključena struja i voda i pitao da li je to „napredna“ politika koju su obećali Cvetanović i SNS.
„Sadašnja vlast podnosi krivične prijave protiv ljudi koji su krpili i asfaltirali ovaj grad, iako SNS i Goran Cvetanović ne znaju da sprovedu ni običan tender o održavanju puteva. Pretpostavljamo da je sadašnja vlast uverena da samo oni koji ne rade ništa mogu da budu bez krivičnih prijava, pa se zato trude da ne rade baš ništa“ kazao je.
________________________________________
„Šajkača“
Saša Stojanović izneo je stav da se okrugli sajamski paviljon u centru Leskovca, poznat kao „šajkača“, ne treba rušiti i predložio da se s vlasnikom „Delte“ postigne dogovor o njegovoj popravci i zaštiti.
On je pozvao gradonačelnika Cvetanovića da se izjasni o ovom slučaju.
„Dok vrh SNS-a progalašava vlasnika Delte za kriminalca, za Cvetanovića je izgleda on poželjan investitor“, kazao je.
Priznao je da je Sajmište prodato „Delti“ u vreme vlasti DS-a, ali je naglasio da je kasnije podnet zahtev za očuvanje objekta kao kultuno nasleđe moderne arhitekture.






