Bivši lider leskovačkog SPS-a formira novu stranku

Izvor: JužneVesti.com, 28.Jan.2015, 14:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bivši lider leskovačkog SPS-a formira novu stranku

Desetak uglednih članova leskovačkog SPS-a krenulo je u formiranje Udruženja Liga Socijalista Leskovca, na čijem bi čelu trebalo da bude predložen doskorašnji lider lokalnog SPS-a Žika Stefanović.

Inicijativna Skupština biće održana ove subote, a  kako nam je potvđeno, prisustvovaće čak  60 od 87 mesnih odbora SPS-a u Leskovcu.

Stefanović je za Južne vesti potvrdio da će prisustvovati inicijativnoj Skupštini i da će prihvatiti funkciju predsednika, >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << ukoliko bude bio izabran na osnivačkoj Skupštini u martu.

Realna potreba za aktivacijom jedne ovakve lokalne organizacije javila se kao odgovor na centralističko upravljanje SPS-a - kazao je Stefanović.

On je, podsetimo, jednoglasno od strane mesnih odbora, zatim i Gradskog odbora, pre par meseci reizabran za predsednika socijalista u Leskovcu, ali je na inicijativu predsednika SPS-a Ivice Dačića uveden privremeni organ na čelu sa Aleksandrom Đurovićem.

Pa oni su mene najurili. Ne mogu sada da očekuju da ih podržavam ili pratim u stopu - dodao je Stefanović.

On kaže da ne želi da ruši SPS u Leskovcu ali, kako tvrdi, realno je da se njemu prikloni veliki broj članova SPS-a koji se ne slažu sa politikom Beograda.

Očigledno je da više ne možemo da nađemo zajednički jezik sa aktuelnim privremenim rukovodstvom. Radili su protiv mene - tvrdi Stefanović.

Osnovna ideja mu je, kako kaže, da očuva originalnu socijalističku ideju.

Da bude član SPS-a može danas svako, ali ne mogu svi da budu i socijalisti - ističe Stefanović.

Logičan sled događaja ne bi trebalo da ugrozi njegovo mesto predsednika Skupštine Leskovca.

Mislim da neće biti problema, a ako budu odlučili da me sklone i sa te funkcije, neću se buniti – zaključuje Stefanović.

U Leskovcu sa ukupno 52 odbornika vlast čine SNS, SPS, JS,PUPS. Ljajićev SDS, NS, Pokret socijalista i PSS, dok su u opoziciji 23 odbornika DS-a, Tadićevog SDS-a i jedan samostalni odbornik.

Nastavak na JužneVesti.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.