Izvor: B92, 28.Jan.2015, 18:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sahranjen Kemal Monteno
Velikan muzičke scene Kemal Monteno, koji je prošle nedelje preminuo u Zagrebu u 67. godini, sahranjen je danas u Sarajevu.
Na gradskom groblju "Bare", gde od danas počiva u aleji velikana, Montena je ispratilo, pored članova porodice, više od dve hiljade prijatelja i onih koji su voleli njegove pesme. Sahrani muzičara prisustvovalo je i mnogo njegovih prijatelja i kolega iz Hrvatske i Srbije.
"Bio si heroj koji se ne predaje. Tvoja muzika greje naša srca i duše", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kazao je opraštajući se od svog dugogodišnjeg prijatelja glumac Rade Šerbedžija, koji je recitovao i stihove Montenove pesme "Dušo moja".
Kovčeg, na kojem nije bilo verskih obeležja, spušten je u grobnicu uz zvuke pesme "Sarajevo, ljubavi moja".
Prethodno je održana komemoracija u prepunom sarajevskom Narodnom pozorištu gde su se Montenovi prijatelji i poštovaoci od njega oprostili dirljivim rečima podsećajući na sve što je dao muzici.
Scena je bila prekrivena ružama i njegovom crvenom gitarom od koje se nije odvajao, a dvorana premala za sve one koji su želeli da mu odaju poslednju počast,preneli su mediji u regionu.
Komemoracija je završena desetominutnim aplauzom preminulom velikanu muzičke scene omiljenom u svim zemljama nekadašnje Jugoslavije.
Sahranjen Kemal Monteno
Izvor: Politika, 28.Jan.2015
Sarajevski kantautor Kemal Monteno, koji je 21. januara preminuo u Zagrebu u 68. godini, sahranjen je juče u aleji velikana na groblju „Bare” u Sarajevu. Poslednjem ispraćaju popularnog pevača prisustvovali su članovi njegove porodice, rodbina, prijatelji, mnogobrojne kolege muzičari i više...
















