Napredak u seriji, Mačva ugasila Zmajeve

Izvor: Mondo, 04.Nov.2018, 17:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Napredak u seriji, Mačva "ugasila" Zmajeve

Kruševljani odneli sva tri boda iz Gornje Varoši (2:0) u 15. kolu Superlige. Mačva pobedila Voždovac, dok su Rad i Spartak igrali nerešeno.

Fudbaleri Napretka pobedili su na gostovanju ekipu Zemuna, rezultatom 2:0, u utakmici 15. kola Superlige.

Napredak je poveo u 75. minutu golom Miloša Vulića, a pobedu je obezbedio Nikola Boranijašević u 85. minutu.

Dvostruki asistent na tom meču bio je Ibrahim Ndiaje.
Kruševljani su ostvarili šestu pobedu ove sezone i zauzimaju peto mesto na tabeli sa 25 bodova, dok je Zemun pretrpeo osmi poraz i trenutno je na 13. poziciji sa osvojenih 13 bodova.

Mačva se probila na deveto mesto, pošto je kao domaćin pobedila Voždovac 2:0.

Miloš Mihajlov skrivio je penal u poslednjem minutu prvog poluvremena, zbog čega je dobio žuti karton, a s obzirom na to da je već bio upisan u beležnicu sudije, automatski je zaradio Isključenje. Ispostaviće se da je ovaj detalj bio ključan na utakmici između Mačve i Voždovca, koju su Šapčani dobili golovima Mladena Lazarevića iz pomenutog penala u sudijskoj nadoknadi prvog dela i Nenada Gavorića, takođe u dopuni vremena, ali u drugom poluvremenu.

Crvenih kartona i golova bilo je i na Banjici, gde su Rad i Spartak igrali 1:1.

Nakon prvog dela, u kojem nije bilo previše uzbuđenja, gledali smo uzbudljiv nastavak meča. "Građevinari" su u 69. minutu ostali bez Aleksandra Busnića. On je zbog dva žuta kartona morao pre vremena u svlačionicu, a penal koji je skrivio iskoristio je Stefan Denković.

Međutim, iako sa igračem manje, Rad je u 83. minutu preko Bogdana Mladenovića stigao do izjednačenja. Spartakova brojčana prednost trajala je do 88. kada je i iskusni Vladimir Torbica dobio drugi žuti.