Slobodnjak Docića i pogodak Tošića za trijumf Čukaričkog u Kragujevcu

Izvor: B92, 06.Avg.2023, 19:25

"Slobodnjak" Docića i pogodak Tošića za trijumf Čukaričkog u Kragujevcu

Fudbaleri Čukaričkog zabaležili su i drugu pobedu na startu sezone u Superligi Srbije.

Posle trijumfa nad Radničkim iz niša, pobedili su na gostovanju i Radnilki 1923 iz Kragujevca, 2:1 (0:0).

U prvom delu, bolje je krenuo domaći tim, imali su Kragujevčani odličnu priliku u šestom minutu kada je Zorić posle udarca glavom pogodio prečku.

Imali su fudbaleri Radničkog još par dobrih pokušaja, pre svega udarac Filipovića iz osmog minuta, dok je u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 26. i Činedu mogao do gola.

Po jedna prilika viđena je na obe strane do odlaska na odmor, propustili su ih Simović i Ivanović.

Čukarički je pre gola promašio dve dobre prilike, a onda je u 56. minutu dosuđen slobodan udarac.

Izveo ga je Marko Docić, pogodio dalji ugao gola Mladenovića za 0:1 i radost igrača u crno-belom.

Radnički 1923 je izjednačio u 61. minutu, posle šuta Filipovića i odbitka od strane golmana, mrežu Čukaričkog zatresao je Činedu.

Momenat odluke viđen je u 67. minutu.

Posle kornera koji je izveo Docić, Tošić je bio najviši u skoku, lopta se od prečke odbila preko crte u gol Radničkog za konačnih 1:2.

Do kraja još prilika Ivanovića iz 82. minuta, mogao je da završi priču trećim golom za goste, ali je pogodio samo stativu.