Radnički eliminisani u šesnaestini finala Kupa CEV

Izvor: B92, 29.Nov.2023, 22:31

Odbojkaši Radničkog iz Kragujevca nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala Kupa CEV.

Oni su u gostima poraženi od rumunske Krajove rezultatom 3:1, po setovima 25:22, 23:25, 25:21 i 25:20 u revanš meču šesnaestine finala ovog takmičenja.

Najefikasniji u ekipi Radničkog bio je Filip Stoilović sa 19 poena. Kod domaćih, najbolji je bio Milan Krstić sa 10 poena.

U prvoj utakmici, odigranoj u Kragujevcu, Radnički je savladao Krajovu 3:2, po setovima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 23:25, 25:18, 25:17, 21:25, 30:28. Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija tri boda.

Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod.

Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje "zlatni set", koji se igra odmah po završetku druge utakmice.

"Zlatni set" se igra do 15 poena. Krajova će u osmini finala Kupa CEV protiv Aluron Varte Zavjerče iz Poljske.

Pogledaj vesti o: Kragujevac