Izvor: KGsport.info, 14.Okt.2018, 01:24

Granitna odbrana i „vruća“ ruka Mehovićeve za trijumf Radničkog 2016 u gradskom derbiju

Na startu sezone u Drugoj ženskoj ligi Srbije, košarkašice Radničkog 2016 savladale su večeras u hali „Gordana Goca Bogojević“ gradskog rivala ŽKK Radnički sa 63:56 (17:18, 13:10, 14:12, 19:16).
Derbi kragujevačkih košarkašica apsolutno je opravdao očekivanja. Publika je mogla da uživa u dinamičnoj, borbenoj utakmici, a pobedi su se na kraju radovale učenice Vesne Despotović.
Košarkašice Radničkog bolje su otvorile utakmicu i u 8. minutu stigle do osam poena >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << prednosti (8:16). Međutim, usledio je odgovor sa druge strane u vidu serije od 9:2, pa je na prvi odmor ekipa Radničkog otišla samo sa pola koša prednosti (17:18).
Dobro su izabranice Nenada Milovanovića započele drugu deonicu, te su nakon poena Anđele Spahić izbile na „plus šest“ (19:25). Od tog trenutka kreće napadačka agonija košarkašica Radničkog duga skoro punih sedam minuta. Jednostano, nije bilo rešenja za čvrstu zonsku odbranu Radničkog 2016, koja je izabranicama Vesne Despotović donela seriju od 11:0 za preokret i vođstvo od pet poena u finišu ove četvrtine (30:25).
Tek je četnaest sekundi pre odlaska na odmor Neda Martinović pogodila za tri poena, prekinuvši „post“ svoje ekipe, koja je na poluvreme otišla sa zaostakom od dva poena – 30:28.
Početak treće četvrtine nije doneo ništa novo. Košarkašice Radničkog 2016 zadržale su intezitet igre u odbrani, pa su stečenu prednost uvećavale iz minuta u minut, sve dok nije dosegla maksimalnih „plus 13“ u 27. minutu – 43:30.
Činilo se da tada da su izabranice Vesne Despotović na dobrom putu da prelome utakmicu u svoju korist, ali to nisu mislile košarkašice Radničkog, koje su zbile redove i serijom 10:1 rezultatski se vratile u meč.
U poslednju deonicu ekipa Radničkog 2016 ušla je sa suficitom od četiri poena (44:40), ali je on brzo sveden na svega pola koša prednosti posle poena Nede Vasović u 33. minutu (45:44). Tada je na scenu stupila večeras fenomenalna Minela Mehović, koja je vezala tri trojke i svom timu ponovo obezbedila dvocifrenu prednost (57:46).
Opet je delovalo da je Radnički 2016 nadomak pobede, međutim to nije mislila Jelena Prvulović, koja je sa dve uzastopne trojke vratila ekipu Radničkog u igru. To nije bio kraj trojkaškog obračuna u hali „Gordana Goca Bogojević“. Marija Cvijović je 57 sekundi pre kraja pogodila važnu trojku za 60:54, a sve dileme oko konačnog ishoda otklonila je Sara Milošević još jednim pogotkom van linije 6,75 metara.

Bez sumnje najbolja akterka susreta bila je Minela Mehović, koja je zabeležila dabl-dabl učinak – 21 poen i 13 skokova, uz 6 asistencija. Značajnu podršku imala je u Jeleni Trifunović sa 11 poena, 9 skokova i 7 asistencija, odnosno Mariji Cvijović sa 10 poena.
U poraženoj ekipi najbolji utisak ostavile su Anđela Spahić sa 16 i Jelena Prvulović sa 15 poena.
Po završetku utakmice svoje opservacije izneli su treneri oba tima.
Trener Radničkog 2016 Vesna Despotović presrećna je zbog večerašnje pobede, koja je izvojevana uprkos velikim kadrovskim problemima.
– Utakmica je bila teška i za nas i za njih. Mi smo imali puno problema pred ovaj susret, budući da je veliki broj igračica imao zdravstvenih problema. Od onoga što smo spremali, maltene smo samo nekih 30 posto odradili na terenu. Poslužila nas je i sreća, Mehovićeva je dala te trojke kada se utakmica lomila… Zaista sam prezadovoljna pobedom i osvojenim bodovima. – ističe Despotovićeva i dodaje da će njena ekipi ići na pobedu i u svakoj narednoj utakmici, uz želju da se domogne prva dva mesta koja vode u viši stepen takmičenja.
Na drugoj strani, trener Radničkog Nenad Milovanović kao glavni uzročnik poraza vidi to što njegova ekipa nije uspela da se adaptira na zonsku odbranu protivnika, uz napomenu da je i ovaj derbi, poput prethodnih, odlučila inspiracija pojedinih igračica.
– Mi imamo dosta nižu postavu od ekipe Radničkog 2016. Naime, najviša igračica u ekipi (Kristina Jančić) nam je povređena, druga visoka igračica nas je napustila pred finale prvog stepena kupa, tako da smo ostali samo sa tri visoke igračice u rotaciji, koje večeras nisu dovoljno dobro napadale zonsku odbranu, inače najbolje oružje našeg rivala u poslednjih par derbija. Pokazalo se i u prethodnim derbijima da pobeđuje ona ekipa koja je bolje raspoložena u datom trenutku. Mi smo prošloga puta imali više sreće, bolje odigrali i pobedili. Ovoga puta su oni pogodili dosta šuteva za tri poena u poslednjoj četvrtini i zasluženo trijumfovali. Nadam se da ćemo u narednom međusobnom susretu nadoknaditi razliku iz ovog duela, koja nije velika, i da ćemo na kraju ostvariti svoj cilj, a to je plasman u Prvu ligu Srbije. – rekao je Milovanović.
KŽKK RADNIČKi 2016 – ŽKK RADNIČKI  63:56 (17:18, 13:10, 14:12, 19:16)
KRAGUJEVAC
Hala: „Gordana Goca Bogojević“
Gledalaca: 100
Sudije: Andrija Dimovski, Đorđe Bogojević
KŽKK RADNIČKI 2016: Mehović 21 (13 sk, 6 as), Rapović, Gavrilović, Cvijović 10, Petković, M. Jovanović 3, Matorkić, Hadžić 5, Todorović 2, Trifunović 11 (9 sk, 7 as), A. Jovanović 2, Milošević 9 (11 sk, 5 as).
ŽKK RADNIČKI: Dimitrijević, Spahić 16 (5 sk), Miletić, Bezarević 9 (6 sk), N. Vasović 4 (10 sk), Prvulović 15 (5 sk), Jevrić 4 (5 as), Jovanović 5, M. Vasović, Jančić, Martinović 3.
U drugom kolu Druge žesnske lige Srbije košarkašice Radničkog biće slobodne, dok će Radnički 2016 gostovati beogradskom Radničkom.