ČELENDŽ KUP: Kragujevčani pali zbog gola u gostima

Izvor: Sportski Žurnal, 04.Dec.2011, 21:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radnički – Maribor 27:23 (13:12)
Kragujevac - Dvorana: Jezero. Gledalaca: 2.100. Sudije: Caskis i Cakonas (Grčka). Sedmerci: Radnički 1 (0), Maribor 3 (2). Isključenja: Radnički 10, Maribor 6 minuta.
RADNIČKI: Lekić, Miljković, Gavrilović 4, Vučićević 6, Janićijević, Mandić, Radojičić 1, Zlatanović (7 odbrana, 1 sedmerac), Cvetinović 9, Milinčić, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Božić, Nikolić 4, Ilić, Rajičević, Prodanović 3, Šmigić.
MARIBOR BRANIK: Lončar (14 odbrana, 1 sedmerac), Mirković 7, Tarabokija, Svalina 4 (1), Oštir, Špelić 5, Lengnar, Kramar, Razgor 2 (1), Pučnik, Župić (1 odbrana), Cister, Lesjak, Kleč 2, Vujić 3.
Igrač utakmice: Milan Mirković (Maribor).
Jedan gol nedostajao je Kragujevčanima da bi se plasirali u osminu finala Čelendž kupa. Samo jedan. Ovako su Slovenci prošli dalje zbog više postignutih golova u gostima (27:23, prvi meč 22:26 u Mariboru).
Loše su domaći počeli meč, preko ubojitog Milana Mirkovića, nekadašnjeg igrača Sintelona, Maribor je poveo 5:2 (10. minut). Ipak, u 13. je bilo 5:5, a najveću prednost domaćin je u prvom delu imao pri rezultatu 12:10.
U nastavku su nošeni podrškom publike izabranici trenera Lakovića brzo stigli do željenih 20:16 (40. minut). Imali su i 26:20 u 57. ali je onda na scenu stupio sudijski par iz Grčke, neujednačen kriterijum arbitara zaustavio je Kragujevčane u pohodu na Evropu.
Doduše, imali su Šmigić i saigrači minut za poslednji napad, ali je zaustavljen Nikolić na crti, a vreme je isteklo.
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.