Zaključci skupštine sa severa Kosova

Izvor: RTS, 19.Apr.2013, 14:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zaključci skupštine sa severa Kosova

Skupština opština severa Kosova neće prihvatiti institucije Prištine, navodi se u zaključcima koji su jednoglasno usvojeni na sednici u Zvečanu.

Odbornici skupština opština sa severa Kosova poručili su da neće prihvatiti kosovske institucije i najavili prikupljanje potpisa za referendum sa pitanjem - Kosovo ili prihvatanje uslova sa dobijanje datuma za pregovore sa EU, prenosi agencija Beta.

Oni su ocenili da niko nema prava da potpisuje >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sporazum o uspostavljanju institucija nepriznate države na delu teritorije Srbije.

U zaključcima koji su jednoglasno usvojeni na sednici u Zvečanu navodi se da odbornici potvrđuju svoju odluku iz februara prošle godine kada su na referendumu naveli da neće pristati na institucije Kosova i "odlučno izjavljuju da ostaju u sastavu Republike Srbije".

"Srpski narod i građani Republike Srbije su jedini nosioci suvereniteta i niko nema pravo da suprotno njihovoj volji potpisuje sporazume i druga akta o uspostavljanju vlasti nepriznate države na delu teritorije Republike Srbije", navodi se u zaključcima.

Odbornici su odlučili da počnu prikupljanje potpisa za organizovanje referenduma kako bi se građani Srbije izjasnili da li su za, kako se navodi, "očuvanje Kosova i Metohije u sastavu Republike Srbije ili za prihvatanje nametnutih uslova radi dobijanja datuma o početku pregovora za pristupanje EU".
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija,   Evropska Unija

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Zaključci odbornika sa severa Kosova

Izvor: RTS, 19.Apr.2013

Skupština opština severa Kosova neće prihvatiti institucije Prištine, navodi se u zaključcima koji su jednoglasno usvojeni na sednici u Zvečanu. ..Odbornici skupština opština sa severa Kosova poručili su da neće prihvatiti kosovske institucije i najavili prikupljanje potpisa za referendum sa...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.